Usługi
USG piersi
to nieinwazyjne badanie obrazowe z użyciem fal ultradźwiękowych. Ultradźwięki umożliwiają uwidocznienie m.in. narządów i tkanek miękkich. Można ocenić ich wielkość, kształt oraz położenie.
Badanie jest bezpieczne, niebolesne i może być powtarzane wielokrotnie. Badanie to może być wykonywane również kobietom w ciąży i karmiącym piersią.
USG ginekologiczne
to profilaktyczne badanie narządów płciowych kobiet wykonywane przy użyciu aparatu ultrasonograficznego. Najczęściej USG ginekologiczne wykonuje się w trakcie ciąży oraz po porodzie. W przypadku wszystkich dorosłych kobiet zaleca się także regularne badanie przesiewowe co dwa lata. Badanie pozwala na precyzyjną diagnozę stanów chorobowych i urazów w obrębie narządów rozrodczych
Kolposkopia
to proste badanie, które pozwala wykryć przedkliniczne postaci raka szyjki macicy – wówczas wyleczalność wynosi 100 procent! Kolposkopia polega na oglądaniu powierzchni szyjki macicy, dolnej części jej kanału oraz pochwy i sromu przy pomocy urządzenia zwanego kolposkopem.
KTG
Kardiotokografią nazywamy równoczesną rejestrację czynności serca płodu (FHR- fetal heart rate) oraz czynności skurczowej macicy. Dzięki temu można kontrolować stan dziecka i pojawiające się skurcze, a także wzajemną zależność obu parametrów.
Do brzucha przykłada się dwie specjalne głowice – peloty uprzednio smarując je żelem do USG, aby umożliwić rejestrację skurczów macicy oraz czynności serca dziecka. Na ekranie urządzenia pojawia się zapis i zazwyczaj też jest on na bieżąco drukowany.
USG urologiczne
Badanie USG układu moczowego obejmuje diagnostykę pęcherza moczowego, moczowodów, nerek oraz gruczołu krokowego u mężczyzn. Najczęściej ultrasonografię układu moczowego wykonuje się u osób z niepokojącymi objawami lub w przypadku nieprawidłowych wyników badania moczu.
USG tarczycy i przytarczyc
to badanie bezbolesne, bezpieczne i nieinwazyjne. Szyję pacjenta w miejscu, gdzie jest tarczyca, pokrywa się specjalnym żelem, po czym lekarz przykłada do szyi głowicę aparatu USG i przesuwa ją w celu uzyskania jak najdokładniejszego obrazu tarczycy. Powiększony obraz jest widoczny na ekranie monitora.
Doppler
to badanie przeprowadzane przy pomocy aparatu ultrasonograficznego przy wykorzystaniu tzw. efektu Dopplera. Badanie to pozwala dokładnie ocenić stan naczyń krwionośnych, przede wszystkim tętnic i żył. USG Doppler wykonuje się głównie u pacjentów ze zmianami miażdżycowymi i chorobami zatorowymi oraz przy podejrzeniu tętniaków. Można w ten sposób zapobiec groźnym powikłaniom takim jak udar mózgu, zatorowość płucna czy zawał serca.
Ultardźwięki
Ultradźwiękami nazywa się drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. Do celów leczniczych często stosuje się ultradźwięki o częstotliwości 1-3 MHz. Ultradźwięki przenikają w głąb ciała na głębokość 1-6 cm wywołując w tkankach działanie terapeutyczne.
Najważniejsze wykorzystywane klinicznie efekty działania UD to pobudzenie regeneracji tkanek, przyspieszenie gojenia ran, zwiększenie elastyczności tkanki łącznej, czego efektem jest działanie przeciwbólowe.
Laser
to stymulacja procesów leczniczych organizmu za pomocą promieniowania laserowego. Słowo laser używane do określenia urządzenia zabiegowego oznacza wzmocnienie światła poprzez wymuszoną emisję promieniowania (ang. Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation).
Laseroterapia posiada szeroki zakres zastosowań, ponieważ wykazuje działanie:
przeciwzapalne;
przeciwbólowe;
przeciwobrzękowe;
usprawniające mikrokrążenie;
przyspieszające regenerację tkanek;
stymulujące procesy immunologiczne