Dietetyka

mgr Gabriela Drąg - dietetyk kliniczny, psychodietetyk

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku dietetyka kliniczna – KWSPZ w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku – psychodietetyka SWPS w Katowicach oraz Akademię Leczenia Żywieniowego i Metabolizmu Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego Dojelitowego w Krakowie.
Uczestniczyła w szkoleniu SOIT – „Specjalista przyjazny insulinooporym”, jest certyfikowanym ekspertem programu ModuLife – żywienie osób z chorobą Leśniowskiego-Crohna. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego Dojelitowego i Metabolizmu.
Na bieżąco pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w kursach, konferencjach i szkoleniach poświęconych tematyce żywienia oraz roli diety w leczeniu danych jednostek chorobowych.
Pracuje w Zespole Żywieniowym Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu, w szpitalu Kardiologicznym Uzdrowisko Rabka Zdrój S.A. oraz w Uzdrowiskowym Szpitalu Dziecięcym „Olszówka”.
Specjalizuje się:
– w żywieniu osób z chorobami przewodu pokarmowego w tym choroby żołądka, jelit, wątroby i trzustki, jak również choroby tarczycy, choroby metaboliczne.
– w żywieniu pacjentów onkologicznych, chorymi niedożywionymi.
– w przygotowaniu osób do zabiegu operacyjnego w ramach prehabilitacji.
– w leczeniu żywieniowym pacjentów z zaburzeniami odżywiania

Konsultacje dietetyczne z możliwością doboru specjalistycznego programu żywieniowego.
Dlaczego dietetyka?
Tempo życia, praca, rozwój cywilizacji wymagają od nas dyspozycyjności, gotowości do działania, poświecenia swojego czasu. Bardzo często nasze zdrowie schodzi na drugi plan. Coraz częstszymi problemami naszego społeczeństwa są otyłość, choroby metaboliczne czy choroby układu pokarmowego. Wszystko przez nasz, niełaskawy dla zdrowia, tryb życia.
Zdrowe i świadome odżywianie ważne jest na każdym etapie życia: od stanu ciąży przez dzieciństwo, okres dojrzewania, prokreacji do spokojnej starości. Nawyki nabywamy już od wczesnego dzieciństwa i jest to szczególny okres dla naszego sposobu odżywiania się w przyszłości.
 Właściwa dieta to nie rozpiska, a nauka mądrego i świadomego wyboru. Czasem ten właściwy wybór może zapobiec wielu schorzeniom bądź wspomóc proces leczenia w innych.
 Zapraszamy Państwa do skorzystania z pomocy naszego dietetyka. Prowadzi on konsultacje dietetyczne z możliwością doboru specjalistycznego programu żywieniowego dostosowanego do indywidualnych potrzeb w zakresie:
otyłości dorosłych,
otyłości dzieci,
sportu,
okresu ciąży,
zdiagnozowanych jednostek chorobowych,
poszerzenia wiedzy w aspekcie zdrowego odżywiania